O nas

PoeciPolscy.pl - strona powstała w 2009 roku - na początku miała być jedynie miejscem na publikacje ebooków w serii ocalić od zapomnienia (wznowienia tomików poetyckich XX wieku). PoeciPolscy.pl rozrastali się i zmieniali z biegiem czasu. Od końca 2013 roku stali się marką Fundacji Duży Format, to Fundacja przejęła rolę wydawcy i organizatora spotkań, m.in. corocznego Festiwalu Dużego Formatu.

PoeciPolscy.pl - to przede wszystkim miejsce na prezentację wierszy ale również miejsce na informacje wokół literatury i sztuki. Nie publikujemy wszystkich nadesłanych tekstów, ale jesteśmy otwarci i czytamy.

 

zespół

Rafal T. Czachorowski fot. Maciej Biernacki

Rafał T. Czachorowski

Wydawca i redaktor naczelny

pisze wiersze i prozę, redaktor i dziennikarz, wydał trzy książki z poezją, dwie z prozą i kilkadziesiąt książek innych autorów.
Mówi, że ma przy tym podobne emocje. Potrafił zatrudnić się w wydawnictwie tylko dlatego, że miał szansę opracować i wydać pismo o książce (ponad 200 stron).

W latach 2012-2017 prowadził cotygodniową, autorską, niezależną audycję Literacki wolny eter.

Od 2013 roku jest prezesem Fundacji Duży Format.

Daria FDF

Daria K. Kompf

Dyrektor kreatywny

Artysta plastyk, projektant. Redaktor kreatywny w Poecipolscy.pl. Koordynator działań animujących kulturę. Działa również z zagadnieniami typografii i tworzenia wizerunku, publikacji literatury oraz ilustrowania i projektowania książek. Współtworzy projekty promujące współczesną kulturę polską. Od samego początku związana z Fundacją Duży Format.

Rafał Różewicz

redaktor

Poeta, felietonista na PoeciPolscy.pl - cykl W ogródku Różewicza. Autor m.in. Państwo przodem (Fundacja Duży Format, 2016)

Powrót